| melissadulcika a întrebat:

Doare injectia in masea, trebuie sa scot o masea si imi este frica de injectie...doare cand imi face injectia?

6 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Asta depinde doar de dentistul tau.Sunt unii atat de cretini la care te doare si o verificare. Oricum daca doctorul e bun probabil nu vei simti nimic, e doar o chestie de rabdarewinking. Hope I helped.happy

| BogdanS a răspuns:

Ce chestie.Eu peste doua ore fac aceeasi chestie.Si mie imi este frica. Daca o rogi poate iti face anestezie totala.Asa cred ca am sa fac si eu.

| BogdanS a răspuns:

Toti au dreptate.Mie a incercat sa mi-o trateze si vineri ma duc sa vad daca a reusit. Daca nu voi face anestezia.Nu mai imi este frica deloc.Trebuie sa ne mai obisnuim si cu durerea ca in viata nu o sa traim doar in puf.

| nomoretears1111 a răspuns:

Injectia nu se face in masea, ci in gingia de langa maseaua ce va fi scoasa. Am facut multe astfel de injectii, este mai mare sperietura decat durerea. Durerea, de fapt, seamana cu o piscatura mai puternica, este mai mult enervanta senzatia, decat dureroasa. Cat despre ce a raspuns cel care urmeaza sa faca o extractie, ca poti cere anestezie totala, nu stiu ce sa zic, pana la urma anestezia totala tot cu intepatura se face, nu? Crede-ma, mergi cu tot curajul si cu toata increderea, vei scapa mai usor decat te astepti tu! Bafta si sanatate!

| KaTaNa97 a răspuns:

Iti face anestezie locala..nu vei simtii maxilarul deloc..nu e dureroasa injectiawinking

| CreangaVerde a răspuns:

Pentru o masea nu iti face anestezie totala, dar fi fara grija caci aceea banala injectie nu doare de loc.
Mult noroc!