| Kaoru a întrebat:

Doare sa-ti scoti un dop de cerumen [ceara de ureche] folosind seringa?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu doare absolut deloc. Siringa respectiva NU are ac. E o seringa imensa si spaimoasa, care se umple cu apa calduta care, impinsa cu presiune, topeste si curata dopul de ceara. Senzatia este asemanatoare cu cea pe care o ai cand, la strand, sau la dus, iti intra apa in ureche. Crede-ma, ca nu doare absolut deloc.

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Pai nu cred ca te doare...eu nu am avut niciodata dop de ceara si nu stiu cum este dar cel mai bine du-te la medic ORL ca ti-l scoate el si ai sa vezi cum este! funda?

| scuturcruci a răspuns:

Nu te doare, doar ca trebuie sa ai grija sa iti infingi acul in timpan