| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa citesc opera lui mihail sadoveanu

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incepe cu povestiri.Citeste, de exemplu,"Cantecul amintirii", apoi "Hanu Ancutei", treci apoi la romane mai usoare ca "Neamul Soimarestilor" sau"Locul unde nu s-a intamplat nimic", continua cu "Baltagul"si altele.Fii atenta la stil.Este remarcabil.

| domidoc a răspuns:

Enjoy.[daca ai rabdare].

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Pey citesteo... ce ne spui noua...[laughing]...mult noroc la citit...[winking].

| Lαααα a răspuns:

Si ce te impiedica?rolling on the floor

| I'm just me a răspuns:

Care opera?

| rox a răspuns:

Citeste-o.happy

| alexandru14 a răspuns:

Succes atunci la citit.happy

| ioana_1851 a răspuns:

Eu zic s-o citesti. Recunosc ca persoanele care citesc o carte pana la sfarsit dau dovada de ambitie, cunostinte acumulate intr-un termen mai scurt ca altor(multi)''nepasionati'' de cultura. sper sa reusesti sa citesti opera si crede-ma asa prin citit omul isi face rostul in viata si poate imbarliga pe oricinehee hee ai sa te poti juca cu, cuvintele ca nimeni altul::Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doresc sa citesc povestea CHEIA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intilnire ciudata

| Popa_Viorel_1956 a răspuns:

Doresc sa citesc nuvela CHEIA, autor M Sadoveanu.Am un fiu in clasa a 4-a.