| Floreenofficial a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un cablu de date pentru telefon Nokia 2730.Costa mult? Sa il iau personal de la altex (am dat un ex, sau orice alt magazin), sau sa il iau dp net? Costa mult? Mi-a spus o colega ca acel cablu de date nu este suficient si ca trebuie instalat pe computer un program. thinking Ce program?
In descrierea telefonului meu zice ca ar trebui sa am card de 2 Giga dar de fapt am doar 992 Mb...se poate mari, pot cumpara alt card pe care sa il introduc in telefon? Am citit pe diverse site-uri ca acest tip de telefon citeste/accepta carduri de memorie de maxim 2 giga.

P. S:Stiu ca am pus cam multe intrebari.Raspundeti la care vreti sau la care stiti din ele.
Multumesc anticipat tuturor si bineinteles ca acord fundita! :* :* :*

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Cablul Usb e vreo 10 lei. De pe net s-ar putea sa platesti livrarea, cine stie. Daca vrei doar sa transferi chestii de pe pc pe tel, e destul cablul usb:). In caz ca vrei sa faci mai multe chestii (de exemplu sa administrezi contactele ) iti trebuie un programel pe care il poti descarca de aici: http://www.nokia.ro/suport/suport-pentru-produse/nokia-pc-suite/download (click pe download,[e verde mic si respira greu:)) ])

Aia care fac carduri/HDD-uri, calculeaza asa: 1 GB= 1000MB, cand de fapt in realitate 1 GB= 1024 Mb:) si se pierd cativa MB acolo. Deci daca o sa cumperi un card de 2 gb, in realitate o sa ai 1, 9x :)

Un card micro sd de 2 GB e vreo 20 lei

Later Edit: Acorzi si 3 pupici din cate vad:D