| 358ili a întrebat:

Dragi fani k-pop cei pe care toata lumea ne face ciudati si nebuni din cauza dedicarii noastre pentru cultura acestei fabuloase tari, am gasit ceva pe net.Si nu scriu doar pentru fanii k-pop ci si pentru iubitorii filmelor(desio daca iubesti k-dramele nu ai cum sa nu fi auzit de trupele k-pop)coreene scriu si pentru cei care ua chef sa retina cateva cunostinte legate de limba coreeana.Deci cum ziceam am gasit asta http://www.scribd.com/doc/69942269/Limba-Coreeana-Metoda -Larousse
Pt cei care au auzit de site-ul http://koreafilm.ro/blog/
de zici am luat si acolo explica ceva despre limba coreeana. E greu sa inveti de pe net iti trebuie neaparat un cunoscvator al limbii ca sa inveti.Dar eu va recomand si ce am gasit aici ca sa sva mai omorati timpul. Daca stiti un siet bun cu explicatii in romana despre invatarea limbii coreene de unde ati invatat sa pronuntati cuvintele si sa scrieti sa imi ziceti. Vreau mai pe indelte explicat.Eu una vreau din suflet sa invat limba asta! SUCCES!

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Succes si tie. Daca esti determinata sa inveti coreeana, cred ca vei reusi.