| badbitch a întrebat:

Dragi mei...am o colega de scoala proasta bata dar ea se crede desteapta si da niste replici de iti vine sa plangi adica sunt seci si urate...i-am zis toate replicile care le aveam in cap dar mai vreau altele ca prea ma enerveaza, va rog dulce si frumos sa-mi dati si mie niste replici! please imi dati?

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este sa o ignori, pentru ca altfel o sa va enervati reciproc mereu. Daca vede ca ii raspunzi tot timpul provocarilor isi va da si mai mare importanta si tte va tachina si mai mult pentru ca stie ca te enerveaza, acesta fiind si scopul ei sa te enerveze. Las-o in pace, ignor-o de fiecare data pentru ca va renunta in final daca va vedea ca nu mai are succes.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu replici nu rezolvi nimic, fi mai desteapta ca ea si ignor-o

| William a răspuns:

Nu te pune cu prostul ca are mintea odinita.