| onda a întrebat:

Dragilor, cum inveti sa iti exprimi sentimentele, sa fii sincer, sa recunosti atunci cand gresesti sau sa recunosti si sa accepti ceea ce simti ca pe ceva normal, indiferent ca e vorba de rusine, suparare etc?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sentimentele sunt slabiciuni de care multi profita si iti bat joc de tine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eckhart Tolle - "Un pamant nou". Citeste aceasta carte si o sa gasesti raspunsul la toate aceste intrebari happy

| Nemessys a răspuns:

Chestia asta nu o inveti. Este o simpla setare in minte.
Eu prefer sa folosesc sinceritatea si modul meu de a fi mai direct ca un fel de test pentru persoanele noi care apar in viata mea. Zic test deoarece le testez sa vad cam cat pot,, indura". Daca accepta faptul ca sunt sincer si direct, atunci sunt bineveniti PENTRU CA, asta spune multe despre ele ca si persoane.
Asta se aplica si cand vine vorba de a recunoaste ceva si sa spun ceea ce simt sau sa-mi spun parerea legat de un anumit lucru. Vreau sa fiu transparent de la bun inceput incat sa nu apara complicatii pe parcursul relatiei noastre. Este pierdere de timp.