| Andreea1095 a întrebat:

Dupa cat timp de relatie v-ati mutat cu iubitul/iubita? Eu luna viitoare implinesc un an de relatie dar inca locuim separat.Eu locuiesc cu parintii pentru ca inca sunt studenta si nu lucrez.El locuieste cu un prieten. Credeti ca e gresit ca inca nu locuim impreuna?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ne-am mutat impreuna abia dupa casatorie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, o sa va mutati impreuna cand o sa fiti capabili sa va intretineti cu propriile forte si nu cu banii parintilor

| vocea a răspuns:

Depinde de voi, eu m-am mutat cu ea dupa 2 luni. Daca vri ceva serios trebuie sa stati impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Faceti foarte bine ca nu va mutati impreuna. Am facut prostia cu ex ca sa ne mutam impreuna dupa un an si deja intra monotonia dupa cam 6 luni. Dupa a inceput sa doarma la mine doar in week-end. Am fost mult prea incapatanat ca sa ascult ce imi ziceau cei din jur, ca nu e bine sa ne mutam asa repede impreuna dar ce sa ii faci. Acum stiu mai bine. Acum cu actuala prietena fac la fel, vine doar in week-end sau in timpul saptamanii cand are liber de la munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ce vrea in felul lui, iar daca voi nu vreti sa locuiti impreua e strict problema voastra.Asta depinde de tine si iubitul tau, pentru ca trebuie sa fiti ambii de acord.