| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de aproape 5 ani, nu locuim impreuna, dar de cand ne-am cunoscut doar eu ii fac curat in camera si in baie. Nu a existat vreo data de cand a inceput relatia asta si el sa isi faca singur curat sau sa ma ajute pe mine cand fac. Acum un an el s-a mutat la etaj (el locuieste cu parintii), iar eu am crezut ca o sa-mi propuna sa locuiesc cu el (nu s-a intamplat asta), asa ca am fost impreuna cu parintii lui sa ii ajut sa cumpere mobila, am carat mobila, el cu mama lui se uitau ce sa aleaga iar eu ma chinuiam cu carutul. Cand a venit momentul sa isi aseze in camera mobila, eu i-am spalat parchetul si am facut cam tot ce tine de curatenie inainte si dupa sa-si aseze mobila in camera. Cateodata, cand am o zi libera stau la el si atunci ma simt obligat sa nu stau degeaba si sa ii fac curat. Astept o parere sincere. Voi ce credeti, e normal ca numai eu sa ii fac curat si sa ma simt vinovata daca stau la el fara sa fac nimic?

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Evident că nu e normal. Și nu înțeleg de ce faci asta.

| Lioana a răspuns:

Tu esti setata pe curatenie. Asta ii poate conveni si sa se foloseasca de tine sau il poate deranja, mai ales daca vrei sa-l implici si sa-i schimbi obiceiurile. Nu e normal sa te simti vinovata daca nu ii faci curat atunci cand esti la el. Esti musafir. Nu locuiti impreuna.
Iti recomand sa te concentrezi mai mult pe rolul de iubita pentru ca momentan esti axata pe rolul de menajera.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine îl părăsești.

| anonim3247 a răspuns:

Altfel mai trec 5 ani și tot nu o să spună bărbatul ca să te muți la el.

| AdioTPU a răspuns:

Fără supărare dar el te tine mai mult ca menajera decât că iubita. Se folosește de tine pentru treburile casei. Nu-i mai permite un astfel de comportament căci se va învața așa. Vorbește deschis cu el și intreaba-l ce gând are. Ori se muta cu tine, ori pui capăt relației. Fii drastică.