| inghetsatacufistic a întrebat:

Dupa cate absente nemotivate se scade nota la purtare?

25 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La 10.Si se si tin de cuvantwinking

| arysa a răspuns:

La liceul meu la 10 absente iti scade un punct, la 20, 2 puncte si pe la 30 iti trimite preaviz de exmatriculare.

| Hmmmm a răspuns:

Depinde.la noi a fost in felul urmator:in clasele 5-8 dupa 10 absente ne scadea o nota, iar la liceu.clasele 9-12... dupa 7 absente ne scade o nota.

| LoveMusic a răspuns:

Dupa circa 10 absente whistling

| Ana a răspuns:

Dupa 10 absente nemotivate, la fiecare 10 abs cate un punct la purtare, bine ca la mine in sc nu e valabil big grin

| User a răspuns:

Cica la 10chatterbox.

| Marii a răspuns:

Dupa 10 absente se scade un punct. happy

| c0rn3l1uss a răspuns:

Dupa 10 absente nemotivate.

| gabryel a răspuns:

Nasol la voi, eu sunt la S. A. M si am 80 de absente iar la 40 trebuia sa ma exmaticuleze, deci daca sar tine cont de legi as fi exmatriculat de 2 ori. Dar nu am primit niciun preaviz, nimic. CHIULUL PROVOACA DEPENDENTA!

| eveline a răspuns:

In mod normal dupa 10 absente nemotivate se scade un punct. dar de acum 2 ani sa facut un fel de lege prin care elevut are voie la 7 foi prin care se motiveaza 7 absente(pe semestru, deci 14 foi pe an)dar doar cu semnatura parintilor, bine e altceva daca o falsifici tulaughingdar, sper sa mearga si la tine in scoala chestia asta:X:X:X

| betty17 a răspuns:

Depinde de liceu sau de diriginte.la noi doamna diriginta ne scade un punct la purtare daca avem 20 de absente nemotivate cam asa e la toate clasele din liceul la care invatbig grin

succes

| thealc a răspuns:

La noi 20... da Dumnezeu sa. i dea sanatate la diriga ca ne tine la limita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 10happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceu/scoala.La mine in liceu la 20 de absente se scade 1 punct la purtare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide mah eu am 400 absente sunt in clasa a 9-ce dreacu si am media 9 la purtare... mi-a scazut in punct ca l-am injurat pe unul pe hol de m-a auzit pana in cancelarie, dar in rest am media 8. 70. iau premiul 3 si aia cu 2 absente au media 6 sunt bun ce mai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 110 absente pana acum si o sa mai amthinking
Si deocamdata nimic, sper sa nu-mi cobesc singuralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer. e o prostie scaderea notei la purtare din cauza absentelor.nu vorbesc de elevii care au peste 20, 30. dar cei care au 12, 13 e o prostie. e important sa inveti la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut 186 pe primul semestru si 216 pe al doilea(Si media zece la purtare). Parerea mea este ca foarte mult conteaza si atitudinea elevului fata de profesori, respectiv materiile acestora. Daca esti atent ce preda profesorii, daca nu deranjezi clasa, si daca esti activ la ore. Parerea mea este ca nu ar fi mare problema cu aceste absente, daca elevul cat ar lipsii nu ar face vreo nasbatie, sau chiar sa pateasca ceva. Dar ce sa-i faci?! Pana la urma cine nu a chiulit vreodata?!
Sunt impotriva scaderii notei la purtare.Mai bine as prefera sa spal toate baile liceului(ceva foarte injositor)decat sa trag toata viata ca am chiulit de la scoala sa ma duc la "Alice in tara lu' Mos Craciun". Mult noroc si nu va mai speriati atatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am deja 70 de absente din care 15 motivate.Sunt la inceput de clasa a -9-a si diriga a zis ca si daca aduc scutiri medicale nu imi mai motiveaza nimic.Eu cred ca nu are dreptul. Oricum ma doare in cot de ce spune.In clasa a 8-a am avut 120 de absente si am ramas cu 8...si fara scaderea notei la purtare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine in liceu la 15batting eyelashes)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10batting eyelashes ...deci trebuie' sa am grija ...sau trebuia sa fii avut laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine la scoala. am elevi vare au cate 100, 100 si ceva de absente si le-a scazut doar 1p. laughing
Acum nu stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine la scoala. am elevi care au cate 100, 100 si ceva de absente si le-a scazut doar 1p. laughing
Acum nu stiu ce sa zic. Scz pentru greseluta.big grin

| andreearoxana a răspuns:

La 10 absente ti se scade un puncthee hee
la noi la scoala se tin de legerolling on the floor