| Arrrinaaaaaaa a întrebat:

Dupa o dezamagire, mai aveti incredere in viata, persoane, orice? sad

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Viata nu-ti face intotdeauna cunostinta cu oamenii pe care vrei sa-i intanlesti. Uneori, viata te pune in legatura cu oamenii pe care trebuie sa-i intanlesti, pentru a te ajuta.
Am invatat sa dau dracului tot ce ma face nefericita.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In alte persoane NU, dar in mine mereu voi avea incredere, cat despre alti omul este o fiinta ipocrita

| FaraNumePls a răspuns:

In persoane nu

| CleanHeart a răspuns:

Nu am incredere in oameni dar nici dezamagita nu pot ramane fiindca totul se intampla cu un scop din care inveti ceva deci tot castigat iesi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezamagirile se produc daca ai asteptari de la oameni, dar eu nu am asteptari decat de la mine.Incredere in viata, da, pentru ca tine de mine, de alegerile mele.In persoane, nu am avut si nici nu o sa am incredere deplina.

| Horus35 a răspuns:

Am încredere in persoane chiar dacă am fost dezamagita de cineva. Am încredere in cuvintele cuiva( despre ceva ce a făcut sau ceva ce se leagă strict de persoana respectiva)

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Vrei nu vrei viata te *** la orice colt, toti facem greseli si toti suntem tradati de persoane in care am avut cea mai mare incredere din asta invatam si devenim mai puternici, ar trebuie sa fii atent la ceea ce faci, sa fii mai serios si sa crezi in tine.

| io09675 a răspuns:

Hmm....viata iti face cunostinta cu dezamăgirea,tristetea, bucuria si multe alte sentimente pe care le simtim la nivel psihic, cat si fizic. Nu stiu de ce fel de dezamagire ai avut parte, dar eu iti dau un sfat care sper sa te ajute in general: "Dăți seama de ce ai nevoie si invata sa ceri acel lucru."

Stiu ca cetintele din sfat sunt grele, dar pe ambele le vei simti in tine.

Bafta!