| ClassyMadafaca a întrebat:

E adevarat ca la puberta mintea iti joaca feste?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La pubertate, da, asa este.La puberta, nu.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Hormonii sunt de vina, dar creierii pot castiga!

| Staind a răspuns:

Halucinezi groaznic la varsta aia

| ClassyMadafaca explică (pentru Staind):

De ce? Si in ce fel? Imi poti da un exemplu te rog frumos?

| Staind a răspuns (pentru ClassyMadafaca):

Era o gluma.
Nu ai halucinatii. Ma rog, exista tendinta de a crede ca stii totul, ca nu te poate atinge nimic, ca tot ce zboara se mananca. Daca vrei tu, putem spune ca din punctul asta de vedere, mintea iti joaca feste.
Cum a zis cineva mai sus, hormonii ii vor da putin de furca, persoanei. In sensul ca poate avea schimbari rapide ale starii emotionale. Din pricina acestor schimbari, poate avea impresia ca toti sunt impotriva lui/ei, ca nu e inteles/inteleasa si asa mai departe. Nu e ceva foarte grav.
Dar, desigur, exista mereu optiunea de a cauta de unul singur ceea ce vrei sa stii.