| ClaudiaClauMB a întrebat:

E adevarata treaba cu orele? Cand te uiti la o anumita ora. Ex: 00 00. 12 00. 4 00. 13 13. 15 15. 22 22. Etc. au o semnificatie sau e vrajeala? DAU FUNDA LA CEL MAI EXPLICIT RASPUNS. MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| AdrianaDaniela123 a răspuns:

Este doar ceva interesant
Vrajala din aia de batrani
De exemplu daca vazi un avion pe cer sau o linie din aceea se gandeste cineva la tine...
Asa di la astea cu fix. cica te iubeste cineva

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai ce să explicitezi.
Este un fel de magie, ca aceea cu pisica neagră, cu întâlinrea cu un popă pe drum, dacă crezi ți se pare că se și întâmplă, dacă îți merge prost de vină a fost pisica, popa sau zodia ta. Vrăjeală, aiureală.

| Andreeush a răspuns:

Sunt superstiții, nimic adevărat.

| aXy99 a răspuns:

Nu au nicio semnificatie. Orele nu sunt decat niste unitati de masura niventate de noi pentru a imparti o zi in mai multe segmente. O zi este durata in care pamantul se roteste in jurul axei sale, iar o ora este a 24-a parte din acest timp. 1, 2, 3, 4 etc. sunt niste cifre, nu reprezinta NIMIC.