| DarkShadow26 a întrebat:

E cărţi pentru adolescenţi mai SF sau mister îmi recomandaţi? Eu am citit : Tărâmul fanteziei năroade, Circul ororilor, Oraşul invizibil, Mai las-o moale cu fantomele.

3 răspunsuri:
| venilla a răspuns:

Un Lun Dun e super tare! La inceput nu pare cine stie ce, dar pe urma nu o sa te mai dezlipesti de ea! are si poze.laughing

| Teardrop a răspuns:

Cronicile Wardstone - Joseph Delanezy. Cea mai bună serie de fantassy pe care-am citit-o eu vreodată. Chiar mai bună decât Harry Potter.

Vrăjitor și Vrăjitoare - James Patterson. N-au apărut decât două, mai sunt încă două...
Harry Potter (personal, nu mi-au plăcut filmele, dar cărţile sunt mai bune).
Stăpânul Inelelor - J.R.R. Tolkien. Nici măcar nu mă ridic la înălţimea de a comenta

| beautifulpeople a răspuns:

Jurnalele vampirilor- L.J Smith
Gazda-Stephanie Mayer
Cartea minciunilor-nu stiu de cine e scrisa
Seria Amurg-Stephanie Mayer