| BiaSiAtat a întrebat:

E ceva daca la 10 ani am marime sanilor de 4 cm si imi creste par la zona intima?

Răspuns Câştigător
| Jesss a răspuns:

Clasa a 5-a? Bineinteles ca nu este nicio problema, este absolut normal, inseamna ca ai ajuns la pubertate, nu trebuie sa-ti faci griji, cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu mama ta despre problema asta, este ceva delicat :-) in orice caz, este perfect-normal la varsta ta, acum incepi sa te dezvolti happy.

20 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

DA.Fiecare se dezvolta in rotmul lui. E normal ca la 10 ani sa inceapa sa-ti creasca sanii si sa apara pilozitatile.Nu trebuie sa te sperii, face parte din dezvoltare. E posibil sa apara si cosuri.

| smile a răspuns:

Buna! Asta este organismul tau! Totul depinde de organism.Stiu si eu o prietena care la varsta de 11 ani ii crestea par la zona intima.Deci nu trebuie sa te speri. Tu te dezvolti mai repede.Bye:*

| Awndre a răspuns:

Da. o sa te transformi intr-o maimutahappy

| User a răspuns:

rolling on the floor
Eu la 10 ani nici nu stiam pe unde vine zona intimastraight face

| Adorable a răspuns:

De ce sa fie ceva anormal? Fiecare are propriul ritm de crestere, mai rapid sau mai incet.
Te pregatesti pentru pre-adolescenta, nu este nimic rau. happy

| speranata a răspuns:

Nu e nimic:]]

| Loka a răspuns:

Nu e normal...nu`i baga pe "domnii destepti: in seama. E normal deoarece incepi sa te dezvolti stai relaxeoh go on

| cornel a răspuns:

Nu prea e normal.happy

| BalonaşDulcee a răspuns:

In nici un caz happy asta inseamna ca te dezvolti, mama ta ce ti-a zis? Sau inca nu ai intrebat-o? dupa ce citesti ce iti scriu du-te la mama ta si vorbiti [daca ti-au crescut sanii si ai par la zona intima inseamna ca urmeaza ciclul menstrual] Asa ca decat sa iti spunem noi ce sa faci cand iti vine ciclul te duci la mami ta si aveti o discutie pe tema ciclu.
II spui asa : Mami trebuie sa vb, ce trebuie sa fac cand imi va veni ciclul? Iar mama ta o sa-ti raspunda cum trebuie sa pui tamponul si chestii din astea.

Da-mi o fundita love strucklove struck plss

| iiSceneXX a răspuns:

Nu. Ca si fata este normal sa te dezvolti. Nu-ti fa probleme. Dar ao grija sa nu te lovesti, si sa nu te razi, ca iti strici sistemul hormonal. happy

| zմzմツ a răspuns:

Este ff normal ce ti se intampla...inseamna ca devi adolescenta

| Jesss a răspuns:

@Fantoma din mormant : Drag/ule te-ai trezit cumva vorbind? Subiectul asta este delicat, daca ai chef de "misto " du-te in alta parte;-)

| KittyPinker a răspuns:

Da, poti sa mori serios vorbind. te dezvolti prea repede

| Doo a răspuns:

Nu. e perfect normal.cresti

| Bianca123 a răspuns:

Nu, ca si eu am patit(pentru ca m-am dezvoltat mai repede) fundita?

| DanielaDumitrescu99 a răspuns:

Serios vorbind si fara mistouri sau chestii de asta, trista iti spun ca e complet anormal la varsta ta. Crede-ma, sunt foarte informata. Tot organismul tau ti s-a dereglat si nu mai functioneaza nimic bine, mai pe intelesul tau, si ai sa mori la 12 ani, crede-ma am mai intalnit situatii de astea.

Deci exact in momentul asta du-te la mama ta si vorbeste cu ea despre moartea ta, si spune-i sa iti gaseasca un mormant frumos, si sa iti petreci ultimii ani din viata asa cum trebuie si fericitawinking.

Imi pare rau pentru tine

Sper ca te-am ajutat, si imi pare rau din nou.

winking sad

Pa-pa, te pup :*sad

| fantomadinmormant a răspuns:

La 10 ani nu ar trebui sa te preocupe chestiile astealaughing))rolling on the floor, de cand la nastere se dezvolta sanii si parulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa fii o paroasa cu sani mici

| beautyandfashion a răspuns:

Hey oana scumpic e ceva serios si normal asa ca termina cu chestiile astea