| DANGEROUS a întrebat:

E intelegeti prin omul e bun de la natura? funda:X

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O mare minciuna.Omul se naste rau si devine din ce in ce mai rau.Cateodata mai are licariri de bunatate, dar nu tin mult si nu sunt contagioaseoh go on

| Razvan a răspuns:

@GenOm.Treaba e simpla:la inceput n-am fost decat o gramada de ADN, apoi parintii mi-au aratat ce e bine, dar nu mi-a placut versiunea "umflata" a povestilor niciodata asa ca am inceput sa caut singura.Si am descoperit (nu adevarul, de ala sunt inca prea departe) o alta fata a oamenilor.Rautatea.Am zis o alta fata. Ei bine m-am inselat. E unica.Doar mascata

| Psihiatra a răspuns:

Adica omul s`a nascut bun, are intentii bune din momentul in care apare constiinta si personalitatea, dar anturajul si persoanele ce`l inconjoara il invata de rau. EX:un copilas de 3 ani habar n`are cum sa omoare un om, dar o ajuta pe o colega de la gradinita sa se ridice dupa ce a cazut.(e doar un exemplu). bye bye wave

| Just4FunHD a răspuns:

Omul e bun de cand se naste, adica de la mama natura. E greu sa schimbi un om daca nu e asa de cand se naste, daca nu chiar imposibil.