| asdfggh a întrebat:

Ce intelegeti prin Banului se cade sa-i poruncesti, nu sa-i slujesti :X funda:X

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Adica trebuie ca sa fi foarte convins ce faci cu banii, sa-i cheltuiesti cu cap (adica sa faci tu ce vrei cu banii ), NU sa te controleze banii (adica oamenii mai bogati ca tine sa te stapaneasca).

Sper ca ai inteleshappy

| Kimy_8371 a răspuns:

Pai nu trebuie sa fii slavul banului, adica sa faci orice pentru bani ci banul sa fie sclavul tau, adica sa faci ce vrei din el.

| Alina_4790 a răspuns:

Adica tu trebuie sa controlezi banul, nu el pe tine.Tu faci banul nu el te face pe tine.