| iPaladinus a întrebat:

E normal sa am 13 ani si 10 luni si sa am 1.58? Vreau sa mentionez ca nu am fost un copil mic de statura si am fost un copil inalt dar prin clasa a 5-a, a 6-a am vazut ca toti colegii mei se inalta, si eu tot la fel. Va rog, imi puteti d aun sfat? Ce sa mananc, exercitii orice. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Baietii pot creste pana la 21 de ani, deci mai ai timp. Asa era si fratele meu, iar pe la 14-15 ani a crescut foarte mult. Inotul si basketul ajuta la cresterea in inaltime. Te sfatuiesc sa mananci cat de sanatos posibil si sa nu mergi prea devreme la sala de forta de dragul de a avea patratele, ca poti incetini procesul de crestere

| iPaladinus explică (pentru anamariarot):

M-au ajutat mult sfaturile tale. Practic inot si in ziua de azi si am aproape 1.90m

2 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

Nu iti face griji, ai destul timp sa cresti, sa te dezvolti complet. Si eu am 14 ani si 1.66 si nu am mai crescut la fel de mult, dar nu imi fac griji. Acum depinde si de parinti, daca sunt inalti, vei ajunge si tu la fel, daca sunt scunzi...