| CORE55 a întrebat:

E ok daca ma barbieresc de la 13 ani? Ca mi-a crescut mustata si barba

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă ai barbă și te deranjează nu e nici o problemă să te bărberești, chiar daca ai 13 ani.
Nu scrie nicăieri că nu ai voie la această vârstă.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ca mi-au crescut" e corect. Pt ca "e" mai multe.

| CORE55 explică (pentru anonim_4396):

"Dumnezeu" e corect, cu "D" mare.

| aXy99 a răspuns:

E foarte ok, eu am asteptat pana la 14 ani jumate si regret ca n-am facut-o mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CORE55):

Dragostea mea, daca nu stii diferenta dintre substantivul comun si cel propriu, te invat cu drag.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i ok, pentru ca te vei irita pe fata mult prea delicata la varsta asta.
Evident ca nu-ti interzice nimeni sa te barbieresti, dar ideal este sa ceri sfatul tatalui tau, ca sa ti explice ce ti se poate intampla, in anumite cazuri si cum trebuie sa reactionezi.