| jeleuriursuleti a întrebat:

Este adevarat ca de la stat prea mult la calculator [cu mana pe mouse] te pot durea degetele? Pe mine ma dor oasele dela degetul mijlociu si aratator si nu stiu de la ce. Si nu e temporar, ma dor de o gramada de timp. Ce sa fac? confused

2 răspunsuri:
| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Eu stau 3 ore pe zi si 8 ore pe noapte la comp cu mana pe mouse, nu am absolut nimic. Dar la scoala cand ma plictisesc fac exercitii de elasticitate cu degetele, de exemplu le intorc la 90 grade, sau le pun in diverse pozitii, dureroase pentru oricine altcineva. Ai putea incerca ceva mai simplu, cum ar fi sa iti atingi degetul mic cu degetul mare, pe cealalta parte a palmii. Daca faci asta, nu cred ca o sa te mai doara, si o sa poti scrie la tastatura mult mai repede.

| jeleuriursuleti explică (pentru jhdvavsfhkegvfrkhegbvr):

Multumesc, dar pe mine nu ma dor cand scriu, si oricum tastez foarte repede, dar ma dor oasele si nu stiu de ce. oricum in ora ma plictisesc si misc degetele. anw, thx big grin