| QuZt a întrebat:

Este adevarat ca in Iasi, se vor mari mediile liceelor cu 20 de sutimi deoarece suntem mai multi elevi ca anul trecut, iar subiectele au fost mai usoare?

De exemplu, eu vreau sa intru la Economic 1 la economie (se intra cu 7, 61)... eu am media 7, 66 daca ar ramane asa media liceului as putea intra, dar daca s-ar mari cu 20 de sutimi s-ar face 7, 81 deci ar trebui sa renunt la aceasta optiune.

Răspuns Câştigător
| Neah1 a răspuns:

E o prostie aproximarea cu 20 de sutimi, depinde doar de liceu. Poate la liceele de top se va intra cu medie de peste 9, 80 pe cand in anii precedenti nivelul era putin mai jos. N-as vrea sa te dezamagesc, sper sa intrii unde iti doresti, dar sansele sunt destul de mici daca media ultimului admis anul trecut este de 7, 61.