| Avd a întrebat:

Este ceva rau sa fii singuratic?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un om singur traieste mai putin, atata suparare trage dupa el incat apar problemele de sanatate in special cele cardiace de la tristete. Trebe sa gaseasca mostenitor la care sa lase averea care o are cand ajunge pe ultima suta de metrii. In rest la tinerete poate sa duca viata buna daca are bani si calatoreste mult

| darrio2007 a răspuns:

Pentru altii, nu. Pentru tine, da. Cand vei realiza, va fi prea tarziu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar.

| OldSoul a răspuns:

Nu, sau cel putin nu neaparat.
Multe persoane trec prin aceasta singuratate, si da, e trist, insa si perioada asta are un scop in viata.
De multe ori e o perioada in care te poti regasi pe tine, in care poti intelege cum decurg unele lucruri in viata, si astfel poti sa gasesti linistea interioara.
Problema e ca nu mult se gandesc la aceste aspecte.
Sau daca o fac, o fac intr-un mod negativ si astfel isi prelungesc agonia.

Amuzant e ca atunci cand iti propui sa fii singur, iti ies in cale mai multe persoane.

| zurick a răspuns:

Nu. Important e să fii confortabil cu asta.

| aXy99 a răspuns:

Nu.

| alexalx1234 a răspuns:

Depinde. Uneori nu, că poți face ce vrei fără să fi criticat de alții, dar e rău că la un moment dat ai nevoie de cineva lângă tine și te simți prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar. Eu personal sunt o persoană singuratică și îmi place așa, căci nu-mi place agitația, cluburile, discotecile, căci mă epuizează d.p.d.v energetic, așa că îmi place să le evit și să am aproape doar familia și câțiva prieteni de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup,este minunat!

| Michaeel a răspuns:

Este...Omul trebuie sa socializeze si sa comunice cu alti oameni ca astfel va deveni antisocial si ii va fi vreau sa isi gaseasca prieteni noi.