| crisha_1508 a întrebat:

Este necesar fumatul atunci cand esti nervos? plzz astept raspuns

Răspuns Câştigător
| Cristi_1137 a răspuns:

In nici un caz, eu iau fumatul ca si pe o chestie pe care o faci cu anturajul langa tine doar pentru a te simti altfel, nu este o chestie prin care ai putea sa te refugiezi de stress, cand esti nervoasa incearca doar sa gasesti un mod intelingent de a controla situatia, tigarile niciodata nu relaxeaza, chiar ofera o stare de adrenalina.

4 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

NU! Nu este benefic deloc. Nu te ajuta cu absolut nimic. Poti depasi momentele dificile prin n metode. Si consumul de tutun nu face parte din ele. Daca faci asta, starea ta de nervozitate va evolua si viata ta se va inrautati. Sper ca am fost de folos :-s.

| denisa402 a răspuns:

In niciun caz .

| cipp94 a răspuns:

Fumatul te face dependent de tigare. Poti intrerupe orice activitate ca sa fumezi pe care in mod normal nu o intrerupi daca esti nefumator. Daca nu fumezi te simti mai prost... adica plictisit sau nervos. Tigarile isi manifesta adevaratul lor efect atunci cand lipsesc.
Decat sa fumez mai bine beau pana mi se face rau. Pentru ca stiu ca ma trezesc a doua zi si nu o sa fie nevoie sa o mai fac.

| piTikaaa_8536 a răspuns:

Hey`. Sincer duap parerea mea. Nu! Poti da nervozitatea jos prin alte mijloace. De exemplu un sport ca si tenisul. Boxul sau orice in ce dai...laughing...De nervi nu scapi prin fumat, din contra iti faci un rau. straight face