| Mlpoooooon a întrebat:

Este normal sa ti intarzie menstruatia?

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este normal daca ai un ciclu neregulat sau esti la inceputul aparitiei ciclului pe la 11-12 ani.

| Victoria18 a răspuns:

Daca stii ca nu exista nicio posibilitate sa fi insarcinata, da. Se produc dereglari hormonale. Dar nu numai asta poate deregla. Si stresul(stresul deregleaza multe lucruri in organism) etc.

| devilshelp a răspuns:

Daca ti-a venit ciclu recent, da, e normal pentru ca in primul an e neregulat. Daca ai trecut de perioada aia si ti-ai inceput viata sexuala ar trebui sa faci un test de sarcina. Daca nu e nici una nici alta mai asteapta o saptamana si daca tot nu iti vine mergi la ginecolog

| Chubby2104 a răspuns:

Dacă e primul an când îti vine menstruatia este normal, dar dacă nu ar trebui să mergi la un doctor. în caz de ai întreținut relații cu cineva și menstruatia să nu îti fi venit după acest lucru înseamnă că ești însărcinată cu siguranță.
dar nu te speria

| ElenaaaAdina a răspuns:

Daca ai intre 11-15 ani, da e normal, sau daca ti-a venit recent si esti la inceput.

| Layyla a răspuns:

Da.

| SelCake a răspuns:

Depinde de ce varsta ai si daca ai avut vreo experienta sexuala. Nu vreau sa te speri, dar daca ai avut o astfel de activitate recent, poate esti insarcinata. Nu sunt nu stiu ce experta dar iti recomand sa mergi la ginecolog.