| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa aflu daca o fata ma place? Eu o plac si nu stiu cum sa ii spun asta. In ultimele 2 zile am vorbit destul de mult cu ea.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Hei! Fii atent la detalii și la semnele pe care ea le trimite. Dacă o fată te place, în primul rând își va dori să te cunoască cât mai bine. Îți va acorda atenție, va fi interesată de pasiunile tale. Cel mai bine ar fi să-i comunici că o placi. Până la urmă nu ai nimic de pierdut. De unde știi că ea nu te place și poate își dorește o relație cu tine?! Doar ai grijă să nu insiști prea mult, că se poate simți presată după.
Mult noroc!

| KarateKid57 a răspuns (pentru Clytia):

Mersi!

| KarateKid57 a răspuns (pentru Clytia):

Sa ii spun acum ca o plac si sa o intreb si pe ea daca ma place?

| Clytia a răspuns (pentru KarateKid57):

Da, ar fi frumos. Pot să te întreb de cât timp vorbiți?

| KarateKid57 a răspuns (pentru Clytia):

Acum 2 zile ne-am cunoscut si de atunci vorbim

| Clytia a răspuns (pentru KarateKid57):

În cazul ăsta, eu zic să mai aștepți puțin; să vă cunoașteți mai bine și după să o inviți să ieșiți undeva, pentru că e urât să vorbiți doar prin mesaje?

| KarateKid57 a răspuns (pentru Clytia):

Sunt de acord dar ea sta departe de mine și nu prea ne putem întâlnii

| KarateKid57 a răspuns (pentru Clytia):

Si imi poti spune ce as putea discuta cu ea, te rog

| Clytia a răspuns (pentru KarateKid57):

Vorbiți despre pasiunile voastre în primul rând. Spune-i ce-ți place, dar mai ales întreab-o și pe ea. Poți să-i trimiți linkuri cu melodiile care îți plac. Să-i spui de asemenea ce te nemulțumește în lumea asta. Vorbește-i despre planurile tale de viitor, dar nu uita să o asculți și pe ea. Poți să-i trimiți și câteva poze amuzante, și tot felul de citate despre care să vă exprimați opinia.
Ce vârstă aveți?

| KarateKid57 a răspuns (pentru Clytia):

Eu am 14 si ea are 12

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i ce simți, dacă te place îți va spune.

| Mimi1204 a răspuns:

Dacă se poarta diferit cu tine decât cu alți băieți, vrea sa stea cât mai mult in preajma ta, îți sare-n ajutor. Funda?