| κλάους a întrebat:

Este o rusine ca un baiat sa planga? Eu unul plang, si ma simt chiar bine, poate mult mai bine decat cei care se abtin de la plans.Dece suntem pusi in categoria "copiilor" daca plangem? Plansul nu este o "forma" de a ne expune sentimentele, de a ne elibera de sentimentele rele? Voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
De acord cu tine. Nu văd nicio ruşine în a plânge, atâta timp cât nu faci un spectacol sau ceva din asta. A pune pe cineva în categoria "copiilor" din cauza asta este doar un clişeu foarte stupid.

| Liviu a răspuns:

Eh rareori sunt momentele cand plang
Si atunci daca cineva incearca sa se apropie de mine sub orce pretext
fac urat. foarte urat.
Nu conteaza cine' vrea sa imi spuna ceva de bine sau etc
Nu reactionez bine deloc
Nu conteaza. poate sa fie si mama.
Stiu ca nu e ok.dar asta imi e caracteru nu am cei face
pur si simplu asa sunt obisnuit
In momentele in care sa spunem ca. 'sufar' nu vreau sa fie langa mine NIMENI
Un barbat trebuie sa fie tare. chiar daca in interiorul lui plange.
Un barbat va fi in curand stalpul unei famili.
El le va da tarie.
Cel putin eu asa cred

| Bylok a răspuns:

Eu nu cred ca e o rusine.Pana la urma urmei fiecare dintre noi plange la un moment datwinking Chiar nu mi se pare ceva jenant... cand vad un baiat plangand imi dau seama ca e o fire sensibila si automat ma gandesc la mine pentru ca si eu sunt o persoana foarte sensibila.

| Micuţa a răspuns:

Mie mi se pare normal ca un baiat sa planga...
De ce sa fie o rusine?! Pai si baietii au dreptul sa se descarce.
Mie nu mi se pare normal ca baietii care plangi sa fie numiti "copilarosi".
Cred ca faci foarte bine ca te descarci.
Probabil esti o fire mai sensibila...happy

| Diana_8956 a răspuns:

Mie mi s-ar parea super dulce sa vad un baiat ca plange asta m-ar apropia mai mult de el i-as oferi toate afectiunea de care are nevoie insa nu sunt prea des baieti din astia sa nu te schimbi deoarece este un lucru important sa plangi si sa te descarci decat sa tii totul in tine(sper ca te-am ajutat plz fundita:X)

| zippit a răspuns:

Nu nu este nici o rusine. cineva mi-a spus ca accea care plang de fata cu ceilalti sunt foarte puternici.eu asa imi descarc furia nu fac nimanui nimic insa plang pana ma ustura ochi si dupa aia zic ca mi-am terminat portia de plans pe ziua respectivalaughing e ok sa plangi si stii tu "si baieti plang cateodata "laughing bafta

pupici :**

| EnterSandman a răspuns:

Nu am nici o parere...este adevarat ca plang si eu plang si sufar cand se termina sticla de bere crying(

| EnterSandman a răspuns:

Acum serios...
@KuRupt ai dreptate,chiar foarte mare dreptate,stateam uneori si ma gandeam cum darcu pot fi asa de al dracu,asa de insetat de ura si plin de nervi, aproape in fiecare clipa pe care o traiesc pe pamant.
Cred ca aceasta ura provine de la persoane pe care le-am pierdut, dupa inmormantarea unchiului meu meam cumparat 10 sticle de vodka(stalinskaya),m-am inchis in casa,singur,cu muzica la maxim, si am inceput sa torn pe gat, de la a 3-a sticla deja nu mai stiam unde ma aflu,dar tot continuam sa beau,pana cand a intrat bunicu in casa si m-a dus la spital ca eram in coma alcholica, a fost un miracol ca m-am mai trezit, bunicu mea spus ca bousem 5 sticle si ma chinueam sa o deschid pe a 6-a, pe vremea aia aveam 15 ani straight face
chestia asta am facut-o doar din simplu motiv ca vraem si eu sa ma descarc,nu puteam sa plang,eram doar nervos si atat.
asa ca iama pe mine ca exemplu negativ si nu face ca mine, nu e nici o problema daca plangi, ba chiar fi bucuros ca poti sa te linistesti fara alcholwinking

| QaTaLyNN a răspuns:

Si Hristos a plans, nu vad care e rusineahappy. Nu trebuie sa te vada toti atunci cand plangi, du-te intr-un loc in care nu te vede nimeni, poate asa vei scapa de criticile lor. Mult succes!

| teodorika24 a răspuns:

NU nu e o problema daca plangi! Este foarte bine asa descarcate! Sa stii ca fetelor le palc baietii sensibili! Si tatal meu a plans odata! NU s fost nici o problema! Multi barbati/baieti plang!

| KuRupt a răspuns:

Pai uite cum sta treaba iti zic din experienta de viata daca tu o sa plangi si te vad prieteni tai in mintea lor o sa gandeasca ceva de genul ( ia uite la asta cum plange, vai de el sau tot felul de chesti din astea ).Eu dinpotriva iti recomand sa plangi cand simti nevoia si sa nu te abtii.

Uite eu de exemplu pot sa spun ca sunt o fire extrem de puternica.Nu am plans nici la inmormantare unor rude foarte apropiat nu am plans cand m-am despartit de o fata pe care o iubesc dar cu timpul mi-am dat seama desi sunt o fire puternica si nu plang am ajuns sa fiu plin de ura sa privesc pe oricine cu ura