| AlexAlexAlexAlexAlexAlex a întrebat:

Este rau sa fi o persoana flegmatica noncomformista?

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Sunt termeni diferiti. FLECMATIC:persoana care nu accepta regulile sociale,nu se conformeaza uzantelor stabilite,nu are convingeri proprii,care dovedeste originalitate.
FLECMATIC:persoana cu un caracter nepasator,calm,linistit, echilibrat, rece.
Daca iei din fiecare, ce iti place tie si nu dauneaza celor din jurul tau si tie, este bine!

| pietrean a răspuns:

Imi cer scuze, am gresit: in locul primului cuvant "flecmatic" trebuie NONCONFORMIST.

| johnyxus a răspuns:

Pai cat nu iesi din tiparele bunului simt nu e nimic de rau.