| Sckizia a întrebat:

Este sanatos sa >plangi?:

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca orice reactie a organismului plansul are un rol benefic. Uite aici:
http://www.realitatea.net/de-ce-este-plansul-sanatos_881817.html

| thegatekeeper a răspuns:

Uneori da, fiindca te ajuta sa te descarci de emotiile negative care te-au adus in acel punct (furie, frustrare, tristete etc.).

| AtateaConditii a răspuns:

Plansul de fericire e sanatos, cel de necaz duce la depresie, anxietate si tentativa de sinuciderehappy si diabet.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Da

| Lariiiiiiii a răspuns:

Da e sanatas, atunci cand plangi "te descarci" si te vei simtii mai bine.
Pa, pa.

| fuzzer a răspuns:

Foarte sanatos, sanatate mai sanatoasa n-am intalnit. Iti urez un plans sanatos!

| TOOL a răspuns:

In majoritatea cazurilor este bine sa plangi, daca iti vine sa plangi la un film de exemplu, mai bine o faci decat sa tii in tine.

| hypentakill a răspuns:

Da detoxifiere si descararea stresului.

| Radu1015 a răspuns:

Nu, plansul poate duce la moarte. Incearca sa te calmezi!