| youyouyouyou a întrebat:

Este un avantaj pentru un baiat sa aibe un vocabular "bogat" sa stie sa vb corect limba romana?
As dori raspunsuri din partea fetelor!

. dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BadAngel3 a răspuns:

Normal.Pai eu una, daca imi trimite cineva un mesaj in felul asta :,, Buna pisi te-am(legat) vazut si esti frumy,, nici ca m-ai aude de mine (in caz ca ne-am vazut fata in fata ), iar in caz ca te stiu doar de pe un site de socializare, block. Sau daca imi vorbesti gen:,, Sa te manance tata de superba ce Iesti.,, nici atunci nu mai ai ce discuta cu mine. Nu spun ca eu scriu ca la carte, dar stiu cand sa pun o virgula, un punct si unde sa pun cratima.In caz ca nu stiu intreb sau caut pe net. De vorbit nu e problema. E important sa fii impacat cu limba romana macar cat de cat.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal.Nu neaparat un avantaj.Arata a baiat cultivat, invatat.

| danutzu96 a răspuns:

Eu nu sunt fata, dar iti spun ca asta conteaza peste tot unde te duci si trebuie sa comunici.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu sunt fata dar uite sfat, e un mic bonus ( sa stii ce ai zis tu ) doar daca arati bine. Daca nu arati bine, poti sa fi filozof ca nu se uita nici dracu la tine.

| pufulescu a răspuns:

Nu, nu este! Nu mai asculta toate tampeniile pe care le debiteaza unii / unele pe aici! De fapt ele sunt interesate doar sa ai bani, sa fii tupeist si sa o ai mare. Altceva nu mai conteaza, sunt doar detalii!

| DeathOfDreams a răspuns:

Nici n-ai idee cât de mult contează. laughing

Atât corect din punct de vedere gramatical, gen cratimă, virgulă, tot tacâmul.
Când îi vezi pe ăia ce intră pe tine "Buna. voiam sa-ti spun ca esti frumoasa"
Îți vine să le dai block instant.

Sau mai știu cazuri și în realitate.
D'aia care habar n-au pe ce lume se află și vorbesc într-un hal...
De-ți vine să-i lovești cu ceva sperând că nu mai pot vorbi deloc, niciodată.

| BadAngel3 a răspuns:

Mai

| Blackrose4 a răspuns:

Da, este. Pentru mine contează ca un băiat să ştie să scrie şi să vorbească corect limba română...

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Depinde si de bogat. Dar sa vorbeasca corect este esential

| SuntFataa a răspuns:

Cu siguranta, nici nu se pune problema. Pentru mine conteaza foarte mult sa vorbeasca/scrie corect, ma rog, acum nu vreau sa crezi ca pentru mine sau noi fetele conteaza fiecare virgula, doua puncte, semnul exclamarii sau sa imi vorbeasca numai in termeni stiintifici. Cred ca este normal sa stie sa vorbeasca si sa scrie cat de cat corect.

| Kowka_Yuki_1992 a răspuns:

Pentru mine, cel putin, conteaza. Nu stau sa vorbesc cu un baiat care nu stie sa scrie corect si sa se exprime frumos. Daca nu incepe cu dreptul, scriind corect, imi pierde interesul pentru a ii cunoaste caracterul care poate este unul chiar foarte dragut. Deci da, conteaza chiar foarte mult.

| Antomănumesc a răspuns:

Buna!
Da, parerea mea este ca e foarte importanta chestia asta. Sa stii sa vorbesti, respectiv sa scrii corect te ajuta foarte mult. Inseamna ca esti un baiat educat, care stie bunele maniere.
Toate bune!