| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Eu am pus aceasta intreabare"Buna am 15 si si probleme cu tensiunea [hipertensiune] vreau sa va spun problema mea! Eu acum un an doi ramaneam singura acasa si o zi intreaga nu aveam nici o treaba dar acum daca stau mai mult de o ora incep sa intru in panica mi-e frica sa nu mi se faca rau incep sa ma sufoc imi creste si tensiunea straight face ce sa fac? cum sa ma linistescstraight face?" Acestea se pot numi atacuri de panica? va rog raspundeti-mi la aceasta intrebare!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ceea ce simti tu e in principal anxietate si atacuri de panica. Si eu sunt hipertensiv, nu e o problema asa de mare, atata doar ca trebuie sa ai grija in general sa mai faci pauze dupa eforturi sustinute pentru ca simti ca iti plezneste inima din piept dar te obisnuiesti cu senzatia. Un regim alimentar bogat in fibre e indicat. Un sport ca hobby e si el indicat pentru ca iti obisnuieste organismul cu mai mult efort si scade ritmul cardiac incet incet. Eu de cateva ori pe saptamana merg la bowling si la ping-pong de exemplu. Recomand si mersul la spa sau la munte de ce nu? Te linisteste, revii de acolo o alta persoana. Apoi totul tine de auto-control. Stai linistita, vei fi binebig grin

| Annonnymous a răspuns:

Cel mai important in acest caz este sa stii sati pastrezi calumul,daca intri in panica incearca sa inspiri/expiri de citeva ori adic,incearca sa te linistesti, incearca sa-ti gasesti o ocupatie care iti ridica dispozitia asculta muzica, linistita, simfonie, incearca sa gasesti care este pricina ca intri in panica.succces

| razvi177 a răspuns:

Iti raspund cu mare placere in primul rand niste analize nu stricabatting eyelashes dar incearca sa te duci la un SPA regulat cand iesi de acolo iesi alt om crede-mabatting eyelashes fara stres nervi etc