| Iuly19 a întrebat:

Ma numesc Iuliana si am 12 ani! De ceva vreme am foarte des atacuri de panica! Inima imi bate foarte tare, imi e frica sa dorm singura, imi e frica sa stau singura si am impresia ca o sa mor! Acum cateva luni plangeam incontinuu! Nu ma puteam opri! Am fost la psiholog, dar nu am mai continuat. Ma sperii din orice! Si..Imi e frica sa-i spun mamei de aceste atacuri de panica! Ce credeti ca trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Iuly,
N-are rost să ascunzi totul, doar cu ajutor poți învinge această situație.Am trecut și eu prin ceva de genul și tot ce pot să-ți recomand este să vorbești cu mama ta.Cred că ar fi bine dacă ai continua și cu psihologul.
N-ai să mori.Nu acum.Continuă să- ți spui asta, fii pozitivă.

1 răspuns:
| DuDDy24 a răspuns:

Eu iti recomand sa ii spui mamei tale, nu e normal sa ti se intample asa ceva.
E posibil ca aceste atacuri de panica sa isi aiba sursa intr-o intamplare neplacuta din trecut, cand ai fost speriata sau ceva de genu'... Psihologul te-ar ajuta, deci spune-i mamei talewinking