| mizukori a întrebat:

Eu am un amic si ne intelegeam destul de bine pana cand intr-o zi el era suparat si l-am intrebat de ce iar el a spus ca s-a despartit de iubita dupa ce l-am consolat s-a mai linistit si dupa o saptamana m-a intrebat daca vreausa fim impreuna iar eu am zis ca daaaaa pentru ca eu il placeam foarte mult dar nu am avut curajul sa ii spun, dupa cateva saptamani el era tot trist si iar l-am intrebat de ce este trist. iar el mi-a spus ca ii este greu sa imi zica dar pana la urma tot mi-a zis si mi-a spus ca el se tot gandeste la fosta si ca acum a aflat ca vroia sa stea cu el doar la caterinca. dupa cateva zile i-a vazut pe holul scolii tinandu-se de mana si m-am intristat foarte rau si ma tot gandesc de ce s-a intors la ea dupa tot ce i-a facut? Nu inteleg si nu mai inteleg un lucru de ce de fiecare data cand ma duc pe langa clasa lui se tot uta la mine cu ochi lui cei frumosi si le spune colegilor sa se dea din fata lui casa ma vada mai bine/. acum eu nu mai stiu ce sa zic mi-as dori sa fiu iar impreuna cu el pentru ca il iubesc dar nu stiu daca el ma place pe mine sau pe ea.Va rog raspundeti-mi ca mai repede si cel mai bun raspuns va primi funda!

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Buna! Poate va place pe amandoua si nu stie ce sa faca. Te-a ranit totusi si asta ar trebui sa te faca sa intelegi macar un pic situatia. Tu zici ca el s-a intors la ea dupa tot ce i-a facut. Asta inseamna ca tine la ea in continuare foarte mult si chiar daca il placi si si el pe tine, ar trebui sa treci peste. Nu te mai gandi la el! E ca un Triunghi al Bermudelor! El a vrut sa fie cu tine poate doar ca sa ii faca in ciuda fostei sau poate chiar te placea, dar trebuie sa-ti limpezesti ochii si sa ca pana la urma tot cu ea e. O fi o relatie de lunga durata sau o promisiune facuta mai demult dar tu nu o sa iesi bine din asta! Daca sa zicem ca o lasa pe ea pentru tine, exista mari sanse sa se intoarca din nou la ea. Te-a ranit deja o data, nu-l lasa sa o mai faca si a doua oara. Daca el o sa penduleze asa in continuare, amandoua o sa plangeti pana la urma. Desi e greu, eu zic ca mai bine ii lasi in pace si gasesti pe altcineva chiar daca de el iti place acum. Daca nu poti fi singura pe care o poate iubi, atunci sa nu te mai iubeasca deloc!