| Cristy200 a întrebat:

Sunt un baiat de 17 ani.
M-am indragostit de cea mai buna prietena a mea la inceputul anului, clasei a 11-a, mai exact, noi eram foarte apropriati, prin faptul ca ieseam prin oras impreuna, mergeam acasa impreuna, veneam la scoala impreuna. Pe parcursul mi-a dat impresii ca ma place si am incercat sa ma apropii de ea. Am plecat intr-o excursie cu scoala in Germania pentru 3 saptamani intr-un proiect. Prima saptamana ne intelegeam bine si chiar am vrut s-o invit in oras insa nu am prins curaj. La sfarsitul primei saptamani cativa dintre colegi au aflat ca o plac, iar unul dintre ei de ciuda (probabil) a inceput sa se dea la ea si nu prea ma mai baga pe mine in seama, gelos de acest lucru i-am spus ce simt pentru ea insa nu a reactionat cum speram. A spus ca nu ma poate vedea mai mult decat un prieten. Am intrebat-o daca putem ramane prieteni si a spus da. Pacat ca nu s-a intamplat asa.
Pana la intoarcerea in Romania nu a mai vorbit deloc cu mine, ci a stat langa baiatul de care ei ii placea, acela care vroia sa-mi faca mie in ciuda... In ultima zi acel baiat dandu-si seama ca eu nu mai am sanse cu ea, i-a zis ca nu vrea sa fie decat amic cu ea si nimic mai mult, si-a batut joc de ea si de mine in acelasi timp.
Ma rog a trecut vacanta de pasti, n-am vorbit deloc cu ea, si nici acum cand a inceput scoala nu mai vorbeste cu mine.
Eu o salut dar ea nu si ma ignora total. Inca o plac si tin la ea foarte mult, insa ea nu pare sa mai vrea sa fim prieteni. Colegii m-au tachinat pe mine si in excursie si ma tachineaza si acum in continuare, insa pe mine singurul lucru care ma deranjeaza e faptul ca nu mai vorbeste ea cu mine.
Nu inteleg cum nu putea prietenia noastra nimic pentru ea. Se pare ca nu dadea 2 bani pe mine...
Oricum, am ramas fara idei si de aceea apelez la voi.
Nu stiu ce sa fac, sunt confuz, sufar dupa o fata pe care inca o iubesc.
Ce as putea face? Vreau sa redevenim iarasi prieteni insa ea nu ma ajuta deloc;/
Simt ca nu mai pot...

5 răspunsuri:
| leader a răspuns:

Hmm este o proasta. scuze ca o numesc asa straight face ii placea de altu. si a renuntat la tine. cu care se intelegea bine. asa sunt toate. mereu vor ceva mai bun si apoi sufera ca proastele. las-o in pace oh go on nu te mai sinchisii cu ea. sunt destule. simtea ceva pentru tine, daca tu ai vazut lucrul asta, dar l-a vazut pe altul mai bun straight face ehh asa sunt toate. aproate toate.

| selena_4874 a răspuns:

Daca ati fost prieteni, inseamna ca o cunosti f bine. daca e timida, e normal sa se distantieze de tine dupa ce a aflat.eu cel putin ma inteleg f bine cu baietii, dar daca aflu ca unul ma privesti cu alti ochi, ma indepartez. vorbeste cu ea!

| MaaYa a răspuns:

Ooof complicata treaba pai intai de toate ati fost ff apropiati ca gen frati si ea nu te-a vazut ca pe un iubit nicioadata ori nu a vrt ori nu si-a dat seama pentru ca te iubea ca pe un frate dar tu in timp ai incpt sa o iubesti altfel mai mult decat ca pe o ffb prietena e greu pentru un baiat sa fie lng o faata care il vede doar ca pe un frate. si e greu si pentru fata sa stie ca baiatul respectiv o vede cu alti ochii. se va smtii stnjenita. rusinata. ca nu`ti poate oferii mai mult decat o relatie ff stransa de prietenei si daca ea s-a indeprtat asa de tine e ca sa nu`ti faca rau ca te doare(presp) sa o ai lng tine stiind ca sunteti doar prieteni e greu pentru tine ca acum nu o mai ai nici ca prietena dar daca nu poti sa te multumesti ca sa stii ca este doar o prietena atunci e inima ta de vina ce ai tu de factu e sa vbsti cu ea sa-i spui ce smti cu adevarat sa nu te mai ascunzi dupa deget ai 17ani pres ca sti matur dar treci printr`un impas si suferi acum ca nu o mai ai ti-am zis trebuie sa vbti deschis si fara minciuni si regrete de trecut sa priviti in prezent si in viitor si sa incercati sa va refaceti prietenia stransa din trecut Mullta baftaa si sper sa-ti fie de folos ceva ceva din ce ti-am scris.>big grin

| Alex_1540 a răspuns:

Fratele meu arata-i ca esti mai bun decat toti surprinde-o fa-o sa fie uimita de tine arata-i ca inca nu te cunoaste fa-o u sa te iubeasca si daca vrei sa vezi daca te iubeste nu fi prost si sa te arunci la picioarele ei fa-o geloasa cu ceva prietena de a ei dar nu o folosi mult timp ia alta fetele te vor la picioarele lor ca cat nu cedezi cu atat vor sa te aiba mai mult crede-ma daca iti doresti doar sa fiti pr din nou inseamna ca nu ai incredere in tine doreste-ti mai mult luptate incearca si o sa mearga doar ai incredere in tinewinking

| Cristy200 explică:

Cateva dintre colegele mele de clasa au incercat sa vorbeasca cu ea sa ne impace cumva, insa nu cred ca ea intelege faptul ca eu tin la prietenia cu ea.