| Fabian20 a întrebat:

Eu de felul meu mă prind mai greu la unele chestii de acest gen, dar în cazul ăsta încă n-am reușit să dezleg misterul. Care e smecheria, ce înseamnă, cât de kinky ești dacă faci treaba aia cu degetele asta nu ma reușesc să pricep de unul singur? Când văd poze de genu’ mai că îmi vine să întreb ce o fi vrut să zică respectiva/ul că știu că la școală în momentul în care aveai ceva de spus procedai fix în același mod.ma lumineaza si pe mine cineva ce inseamna degetele ridicate in forma de V? am vazut la foarte multe lume pe fb si la mai multi cantaciosilaughing) pe net,,, funditahappy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrea sa dea un raspuns cand profesorul zice o intrebare altceva ar insemna sa fie ca e totul bine, semn de bunastare si ambient satisfacator.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu stiu la ce te referi. Ar mai fi un semn cu ce zici dar e obscen, nu e exact ca la scoala.

| Maria123 a răspuns:

"Semnul V

Semnul victoriei si al pacii reprezentat de degetul aratator si cel mijlociu tinute deschise, in forma de V a fost folosit de Winston Churchil la sfarsitul celui de-a doilea razboi mondial, apoi preluat de hipioti, devenind in timp destul de popular.

Semnul V inseamna, cel mai adesea, "victorie", in Statele Unite si in mare parte din Europa."

Sursa:
http://www.ziare.com/......zi-1047350

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Acesta? http://www.google.ro/......tp?/imgres
E semnul "pacii"... adica semnifica pace. Dar multi il fac doar asa, pentru poza;)
Sper ca te-am ajutat :)!

| whaynot7 a răspuns:

"V" de la victorie, dar a devenit obisnuinta pentru multi!