| Nousername a întrebat:

Eu nu inteleg un lucru, daca toti zic ca nu exista prietenie adevarata, asta nu inseamna ca nici tu esti /ai fost un prieten adevarat?

Răspuns Câştigător
| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Hai ca iti dau un studiu de caz. Real. Am fost impreuna cu faminia mea si cu familia celei mai bune prietene in concediu in grecia cu masina. Am facut drumul din 2 zile. In prima zi prietenilor nostri le tremura masina ca un telefon pus pe vibratii cand treceau de 95km/h si ne-am oprit la o vulcanizare in Serbia si am stat 4 ore ca sa vada ce e cu masina si sa o repare, aveau nu stiu cati litri de apa in cauciucuri. Apoi, in a 2-a zi masina familiei mele s-a oprit pe autostrada in Macedonia si a trebuit sa mai stam o zi la service ca sa na schimbe chiuloasa si cureaua si alte cateva chestii, dar prietenii nostri n-au stat cu noi cum am facut cu o zi inainte. Ne-au lasat acolo si si-au continuat drumul. Cand ne-am intors din concediu, pe drum, ei n-au mai venit cu noi, ei au zis ca fac drumul dintr-o zi, si la granita Macedoniei ne-am intalnit, "oglinda la oglinda", iar mama, o fire mai directa, a coborat geamul si a zis
-Uite, cum e destinul, ca daca am plecat impreuna, trebuia sa si venim impreuna.
Acum te intreb pe tine, noi nu i-am lasat acolo cand au avut nevoie, am fost prieteni adevarati, dar ei?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam asa ceva dar asta trebuie sa stii cum ai fost tu ca sa spui daca ai fost sau nu persoana de incredere.

| Adorable a răspuns:

Buna!
Acestea sunt doar niste conceptii sadice. Asa cum nimeni nu este perfect, asa nu exista nici un prieten perfect. Problema principala e alta : Nu faptul ca nu esti un prieten adevarat, ci ca ai gresit o virgula si cu aceasta ocazie esti un prieten fals.

| Nousername explică:

Scuzati-mi greseala de scriere.M-am garbit. happy

| Nousername explică:

Toate raspunsurile au fost foarte bune,si mi-a fost greu sa aleg funda,dar stiu ca macar atat pot da la cineva pentru ca si-a luat din timp si mi-a raspuns la intrebare.
@scufitarosie,nu te supara dar a fost foarte greu sa aleg funda, mi-a placut raspunsul Elisei, dar m-a impresionat si povestea lui PrincessLolyta, scuze. happy

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Ms pentru funda!

| Suguleţ a răspuns:

Buna.
Am pierdut sute de prieteni.
Nu pot spune ca nu le-am fost prieten adevarat, din contra, eram mereu langa ei, dar sentimentul reciproc nu a existat. >.>

Concluzie : Poti sa le aduci si Luna si ii doare in cot.winking

Exista putine prietenii adevarate.
Iar cele care au fost, inseamna ca unul dintre ei nu a fost prieten adevarat.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer Prietenul adevarat te indeamna spre bine nu spre rau. Daca iti faci prieteni fa-ti prieteni adevarati la care poti impartasi toate secretele nu sa-ti fie frica sa scoti o vorba ca afla toata localitatea.Dar daca ii imparti toate secretele tale incearca sa descoperi si tu secretele lui ca sa il ai si tu cu ceva la mana.big grin Si in legatura cu intrebarea ta, da, ai dreptate.Cine zice ca nu exista prietenie adevarata inseamna ca nu e nici el prieten adevarat.Nu cer neaparat fundita, dar nici nu o refuz daca o primesc.big grinMulta bafta kiss
Paaaaaaaawave

| Jelle a răspuns:

Asa e

| ScufitaRosie_3578 a răspuns:

Nousername cred ca ar trebui sa ii dai fundita Elisei.Tot ce a zis ea este total si complet adevarat.Tu o dai cui vrei dar cel mai adevarat comentariul a fost al Elisei.Multa bafta si voteaza raspunsul cel mai adevarat, din punctul meu de vedere al Elisei. Sper ca ti-am fost de ajutor in ajutarea decizi.Pa