| euinsami a întrebat:

Eu sunt din neamt, eleva in tg mures.anul trecut pana in martie am stat in internat, o experienta groaznica de care sper sa uit in curand lucru pe care l-am retrait din martie incepand pana la finele scolii stand in chirie cu tot cu proprietara, o tanti nebuna, bolnava cu nervii care urla toata ziua, alcolica si f murdara pe de-asupra.anul asta, din semtembrie m-am mutat in chirie. apartament cu 4 camera, 2 bai 11 persoanestraight face si e dezastru... n am mancare niciodata, baia e tot timpul ocupata, 9 dintre noi folosind aceiasi baie... e un dezastru in concluzie... vreau sa ma mut, mi-am gasit ceva acum tot asa cu proprietara dar mi-e frica de peste ce o sa dau...cum sa fac sa-mi dau seama de cum o sa fie? app, imi trebuie un loc unde sa stau fara ca parintii mei sa afle ca iubitul meu vine la mine(e o dist de 500 km intre noi si nu poate sa vina numai pentru o zi) pentru ca ai mei nu sunt de acord sa...thinking dormim impreuna probabil pentru ca aspectul asta nu l-am discutat niciodata in profunzime acestia enervandu-se la auzirea acestui subiect. ajutati-ma va rog...

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In toata povestea asta prietenul este cel care nu are loc printre ceilalati... dar de ce nu dai tu un anunt in ziarul local de publicitate, in care sa ceri exact ce ne-ai scris noua, nu cu toate amanuntele, ci doar cu specificatia ca vrei sa stai singura pentru ca ai un prieten, care te viziteaza din cand in cand etc... apoi daca iti gasesti asa o gazda stai de vorba si cu ea si atunci ii spui ceea ce doresti de la ea...cred ca merita incercata aceasta varianta. Hai, bafta! In afara de Tg.Mures nu ai gasit alt oras cu profilul scolii pe care il faci tu? Acum am fost rautacioasa...

| daii a răspuns:

Ce n-as da eu sa fiu in locul tau. eleva in Tg-Mureswhistlingbatting eyelashes.stiu ca e greu.cu internatul, chiria.si altele.incearca sa cauti ceva. un apartament cu 2 camere de ex.in care sa fiti maxim 4 persoane. iar despre prietenul tau. daca sunteti 4 pers intr-un apartament poate sa ramana si el cu tine o zi, doua. app tu cati ani ai de parinti tai nu sunt de acord?thinking

by daiiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| giulia_6563 a răspuns:

Scumpa cauta un apartament sau o casa pe care sa o inchiriezi tu sau cu o amica sau colega de a ta si sa stati singure fara proprietari nu cauta gazda ci cu chirie e diferenta de la gazda si chirie> chirie:cand inchiriezi un loc si locuiesti singura

| simona_2554 a răspuns:

Trebuie sa risti dar de data asta daca simti ca proprietara nu e"pe gustul tau" nu astepta si cauta-ti atceva e greu sa stai printre straini dar intr-un final trebuie sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga nu cum ai patit data trecuta! oricum nu-ti pierde increderea bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cmam greu sa ai un prieten care sa vina de la 500 de km, in rest ce sa-ti zic, asteapta sa vezi cum o sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaaaiii eu ma sufoc cand vad atata agitatie in viata unui elev /eleve pentru un capat de... da-o dracului de treaba. daca asta are prioritate in viata ta lasa scoala. daca nu stai in camin cum ai mai stat.si eu am stat 4 ani.nu era ca la mama acasa. dar eram de capul meu si faceam ce voiam. da tu vrei si eleva si maritata da nu chiar maritata da ...maritata.si fara stirea parintilor.ca si ala daca vine de la 500 km, cred ca te iubeste. da nu e chinul prea mare? rezolvati intr-un fel.

| euinsami explică:

Tepes nu fi asa irascibil dragatongue...stii ce e aia iubire? ai simtit-o pe pielea, inima, sufletul, mintea, corpul tau? ehh, eu iti spun ca merita atatea sacrificiiwinking cel putin pentru minetongue. app, de afirmatia aceea cu eleva iubirea n-are varsta plus d asta e o chestie cam anormala acum daca ai 17 ani si nu ai iubittonguetonguetongue.si problema pe care o dezvoltam prin intermediul intrebarii de mai sus s-a rezolvat partial. din cele 11 fete mi-am "gasit"una cu care ma inteleg chiar bine si i-am prezentat problema mea vis-a-vis de chirie si am hotarat sa ne cautam aman2 o garsoniera ceva si ea fiind terifiata de gandul"11:O?"tongue. v-am pupat si mersi de raspunsuri:*:* o zi buna va doreschappy