| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Eu vreau sa ajung la Frații Buzești la științele naturii. Acolo se intra cu 9, 84. Este posibil sa nu iau aceasta nota, însă am sanse sa iau la clasele de mate info nebilingve. Acolo se ia cu 9, 71. Mai exista o clasa de științele naturii la al doilea cel mai bun liceu de la noi din oras(Carol) si acolo se intra cu 9, 47.
Dacă iau de exemplu 9, 79 ar trebui să mă înscriu la Carol la științele naturii, sau la Buzești la mate-info?
Dacă chiar se intampla sa nu iau la științele naturii la Buzești as vrea sa ma mut acolo. Am mai multe șanse să mă mut la acel profil daca sunt deja in Buzești?
P.S. Sunt in clasa a opta si as vrea ca pe viitor sa devin medic.
FUNDA!

2 răspunsuri:
| anonyymuusss a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ajungi la Buzești și sa transferi uleterior dacă cumva nu intri din prima. Însă încearcă sa îți menții in minte ceea ce îți dorești sa devii, muncește și cred ca o sa intri.

| SilviuStelian a răspuns:

La licee se intra in functie de medie. Tu opteaza pentru orasul tau toate liceele in ordinea preferintelor tale (adica de la primul la care vrei sa intri pana la ultimul) si in functie de medie intri la unul din ele dupa preferintele tale. Adica daca nu ai loc in primul liceu la care ai vrut, poate ai loc in al 2-lea si tot asa. Apoi daca intri unde nu-ti convine, te poti muta unde doresti.