| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Oare ce liceu sa aleg? Cel mai bun din oras(Frații Buzesti), dar cam mic, cu reguli si profesori stricti, cu multe camere de luat vederi și cu un DITAMAI zidul mai ceva ca la inchisoare(pe bune), sau la al doilea cel mai bun(Carol) unde profii sunt OK, nu sunt camere de filmat, poti sa pleci de la ore liniștit(eventual dandu-i portarului 2 lei), sa fii smecher si sa iti trăiești viata de adolescent asa cum trebuie(tot aici curtea este CU MULT, MULT MAI MARE decat la Buzești, sunt multe terenuri ca lumea de fotbal si baschet(la Buzești sunt doar 2 terenuri de baschet)?
Ei bine?
Vreau sa mentionez ca fara prea mari eforturi pot sa iau 10 la mate si 9 la romana, deci pot intra cu ușurință în Carol.
Ca sa intru la Buzești (sa iau 9, 70 la romana si 10 la mate) va trebui să învăț intr-un mod mai intensiv.
As vrea sa intru la științele naturii.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ma! tu ma uimesti pe zi ce trece...
te comporti ca un golan, dar cu note de doctor! ptiuu! drace!
succes orice ai alege!

Răspuns utilizator avertizat
| mudokins78 a răspuns (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Păi zici că vrei să dai şpagă la portar, vrei să simţi că trăieşti... Dar în schimb ai note bune! Cum vine asta? Ori eşti un elev bun şi silitor or eşti un derbedeu?
Care din ele? (Şi mai repede că intru în şedinţa de partid)

| utilizatorcim a răspuns:

Te înțeleg! Si eu trebuia să aleg dintre așa zisul cel mai bun licue din oraș și al doilea cel mai bun, la științe ale naturii. La primul am auzit că e plin de încreuți cu bani și profesori stricți care trăiesc bine din meditați pentru că nu predau bine la clasă. La al doilea am mai mulți prieteni și nu am azuit niciodată nimic de rău. Așa că l-am ales pe al doilea și ca o ironie a sorții, anul acesta s-a intrat cu media mai mare la științe ale naturii la al doilea decât la la primul.
Alege-l pe cel cu reclama mai bună laughing