| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa fiu copilul Lui Dumnezeu, dar intr-o tabara crestina mi s-a spus ca nu trebuie neaparat sa ma pocaiesc, dar trebuie neaparat sa ma rog la Domnul Isus cu toata inima doar atunci el ma va ierta si ma va face copilul lui...este adevarat?:-|

Răspuns Câştigător
| YonutZ_7643 a răspuns:

Hey ce raspunsuri ai primit, patrunde diavolul in mintile lor, uite-l si pe ala care zice "Traiesteti viata, cui pasa de dumnezeu? " uite ca mie imi pasa si tie melly si multora, toti suntem copiii lui DUMNEZEU numai ca unii au luat-o pe cai gresite in viata, dar isi vor primi "rasplata", sa-ti dedici viata in slujba lui DUMNEZEU e minunat, iar rasplata ti-o vei primi pe urma, in lumea de apoi, in care este stanga si dreapta, raiul si cerul si nu te lasa influentata de ceilalti, tu iti alegi calea in viata si alege-o pe cea buna. Imi plac oameni credinciosi ca tine, ei il vor vedea pe DOMNUL. In ceea ce-l priveste pe "JustLoOkingArOund" DUMNEZEU nu vrea moartea pacatosului ci indreptarea lui. Bye bye happy

8 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

Buna:*
Sincer si eu cred in Dumnezeu si imi doresc enorm de mult sa ma apropii de el pentru a-mi ierta greselile si pentru a trai si eu o viata linistita si fericita.
Si nu este adevarat ca daca nu crezi in Dumnezeu te distrezi mai mult etc pentru ca poti sa te distrezi si crezand in Dumnezeu.
Parerea mea este sa crezi in El, sa te rogi la El in fiecare seara si sa faci lucruri de care El sa fie mandru de tinehappy.
Si cel mai important niciodata sa nu te indoiesti de El.
Sa fiu sincera si eu uneori am dubii mici in legatura cu cine ne-a creat insa in fiecare zi imi dau seama ca El ne-a creat.
Deci urmeaza sfatul meu si vei fi apropiata de El:*.

| YOLO3e333 a răspuns:

Toti suntem copii Domnului.
Nu cred in dumnezeu dar cred in Belzebub!
Hail Belzebub!

Răspuns utilizator avertizat
| vivigirl a răspuns:

Eu stiam ca Isus de scrie cu doi "ii"batting eyelashes. adica Iisus happy.

| Catalin_7971 a răspuns:

Distreazate si doar crezi in dumnezeu in opinia mea atat trebuie facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei bine eu una raspund acestei intrebari deoarece sunt una dintre penticostali si noua ne place foarte mult sa ajutam prietenii din lumea asta sa aiba parte de o traire credincioasa(nu neaparat penticostala) degeaba spun multi chestii cum ar fi ``distreazate si crede in el `` hai sa-ti dau un exemplu te distrezi 23:55 ore din 24:00 ore si in ultimele cinci minute zici ``eh.hai sa zic o rugaciune(si aia ca nu mai poti de somn o lalaiesti un pic) siii.pe deasupra mai e si din nu stiu ce carti``ia stai mai un pic adica daca faci o fapta rea in fata mamei tale cum te prezinti? te duci cu cartea de rugaciune in mana? asta n-as crede-o tot ce trebuie sa faci este sa-l cauti deoarece El se lasa gasit! daca te gandesti. chiar in secunda asta El e gata sa te primeasca! roaga-te din inima exact asa cum ai vorbi cu tatal sau mama ta si ti-ai cere scuze! si daca il cauti si te apropii de el (ei bine pentru asta trebuie sa te intorci de pe caile rele si sa incepi sa mergi pe ce-a buna) si dupa aceea El iti va arata ce religie ar trebui sa fi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci a te pocaii inseamna a merge pe calea lui Dumnezeu trebuie sa te rogi la el in fiecare zi si daca faci un pacat sa ceri iertare lui

| unoarecare2 a răspuns:

Eu chiar doresc si vreau sa avem o discutie asta daca numai tu doresti. crestini in ziua de astazi sunt foarte rari, am vazut unele mesaje ale tele si am vazut sinceritatea ta si asta ma bucura mult, un crestin adevarat lumea nu-l cunoaste asa spune biblia nu eu, odata ce ti-ai dat o denumire fie baptist fie penticostal, adventist etc etc esti rupt de cuvant si nu vine denumirea de la isus pentru ca nu gasesti aceste denumiri in biblie.sunt multe de spus. daca doresti sa vb te astept cu drag id meu este cocoalb21.multumesc