| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa redevin copilul lui Dumnezeu adică să mă pocăiesc și să îi ofer inima mea?
Am conștiința încărcată.
Vreau să mă întorc la El dar cu adevărat și nu știu bine cum.

7 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Inchide ochii, inspiră adânc și când deschizi din nou ochii ia-o de la 0. Trecutul nu îl poți schimba orice ai face. Contează ce faci în viitor.

| halogen001 a răspuns:

Dacă zeul e invizibil, surdomut și a făcut purici și păduchi nu ai pe cine întreba ce vrea zeul de la tine. Tu faci ceva și zeul poate că nu are nevoie de acel ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să nu-ți mai ștergi întrebările din cont ca să-ți apară apoi cu anonim.

| Mopmop a răspuns:

Poti incepe prin a oferi un zambet cald si din inima persoanelor din jurul tau.
Ofera atentie si intelegere celor ce au necazuri.
Nimanui sub nici o forma nu imprumuta bani.
Trateaza pe altii asa cum ai vrea sa fii tratat.
Restul va veni automat de la sine.
Mult succes!

| mentholinks a răspuns (pentru Mopmop):

Pai Isus a spus nu intoarce spatele celui ce vrea sa se imprumute de la tine. Ce sfaturi proaste dai si tu contra bunei invataturi.

| Mopmop a răspuns (pentru mentholinks):

Totul pana la bani.
E sfat din proprie experienta ca toate sfaturile pe care le dau mereu...

| Koylaht a răspuns:

Deprepuțare