| Line123zx a întrebat:

Evolio Evotab HD sau Allview Speed city? O vreau pentru Gaming si browsing Vreau sa nu regret decizia luata... Unii mi-au spus ca evotab se misca in lag la unele jocuri altii ca speed are lag la incarcarea paginilor de internet... Ce sa cred?!

P.S : Vreau raspunsuri argumentate... [ De ce mi-o recomanzi pe X si nu pe Y?]

1 răspuns:
| Plankton a răspuns:

Salut, nu iti recomand aceste 2 variante.
Nu iti recomand deoarece sistemul de operare este android, doar Samsung si Asus au o oarecare functie pentru a adapta jocul la performantele tabletei.
Chiar si asa, pana si ele mai dau crash-uri.
Decat o tableta, mai bine strangi bani de un laptop light caruia ii tine mult bateria si un stick de net.
Daca vrei neaparat tableta iti recomand un ipad 2 la mana a doua sau un ipad mini nou. Si ipad-urile mai dau crash-uri dar nu la soft...ci la aplicatii (mai rar ca la android).