| anonim_4396 a întrebat:

Exista cineva in Romania care are permis de conducere categroia B de la 15-16 ani? este posibil asa ceva?

3 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Nu..permisul de conducere se ia de la varsta de 18 ani, doar in america de la 16

| Tyberius a răspuns:

Pai poti face ceva B nu il poti lua de la 16 ani dar poti lua B1 care poti comduce smarturi cu capacitatea cilindrica 49 si sa aiba sub 500 de kg...winking

| andys4u a răspuns:

Nu ma refeream sa fie ceva legal, adica cineva sa il fi ajutat pe respectivu sa sil ia mai repede cu 2-3 ani.