| girl16flo a întrebat:

Exista iubiri imposibile sau noi suntem cei care le facem sa fie imposibile?

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pff...probabil unii suntem prea orbi ca sa vedem ca orice este posibil.winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Exista si iubiri imposibile, insa exista si iubiri care noi le facem asawinkingDepindewinking

| Antrax a răspuns:

Noi le facem sa fie imposibile dar eu cred ca totul este posibil daca ai vointzatongue

| SweetCandy a răspuns:

Nu exiata iubiri imposibile, exista incapatanarihappy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Exista regrete in iubire, nu iubiri imposibile.

| buburuzAndreea a răspuns:

Uneori nu depinde de noi, dar noi suntem cei care pot face iubirea sa nu mai fie imposibila. Cu rabdare si perseverenta putem transforma o iubire imposibila intr-o poveste de dragoste linistita.

Totul are rezolvare. De exemplu daca parintii nu sunt de acord. In timp le poti demonstra ca nu au dreptate si ca ai facut o alegere buna. (Asta daca alegerea e buna, daca nu, te poti intoarce la parinti cu coada intre picioare. Macar ai dat cu capul de sus si ai invatat ceva.)

Unii spun ca atunci cand este o diferenta mare de varsta, iubirea nu isi are locul. Important este ce simt ei 2. Daca se iubesc, atunci relatia nu e imposibila deloc. Poate nu e privita cu ochi buni de ceilalti, dar sincer, chiar crezi ca le pasa?

Iubirea la distanta poate transforma o dragoste intr-una imposibila. Dar cu incredere se mentine legatura.

Am lasat la urma un caz in care nu stiu ce sa spun. Daca unul dintre ei are o boala incurabila, cum ar fi SIDA, iar celalalt e sanatos, atunci nu stiu ce sa spun. Cred ca e singurul caz in care dragostea e imposibila si nu poti face nimic in privinta asta. Pentru ca oricat de mult s-ar iubi, sa traiesti cu teama permanenta nu inseamna sa traiesti.

| fabiola a răspuns:

Nu avem cum sa facem noi iubirea imposibila! Daca am incerca asta deja iubirea trece in ura, cearta, etc.Deci iubirea ori exista, ori nu.Pentru mine suna a pleonasm-mi-am facut iubirea imposibila! Poate exista, totusi iubire interzisa cand este vorba de o boala, cand iubesti pe cineva care apartine altcuiva, cand sunt diferente de varsta, religie s. a. m. d. Dar important in viata, cand iubim cu adevarat, sa luptam sa o facem reversibila si nu imposibila!

| catalina_2916 a răspuns:

Eu cred ca noi le facem sa fie imposibile... poate prin prisma unor greseli d-ale noastre...
@symonyk, si eu traiesc o iubire imposibila de un an de zile(dar din vina lui.pentru k el o face imposibila, fara s vrea, bineinteles crying )

| Ellena a răspuns:

Eu zic ca exista si iubiri imposibilewinking...
de ex. cele interzise de parinti...straight face

| Rizer a răspuns:

Poate existra si iubiri imposibile, na mai stii?

| Jupiter a răspuns:

Cu siguranta noi suntem cei care le facem sa fie imposibile.

| sym0nyck a răspuns:

Exista sigur... cel putin eu traiesc una de 1 an si ceva de zile crying

| Chuck a răspuns:

Leutzita sau hagi?

| kathessa a răspuns:

Exista incompatibilitati. Dar suna mai romantic "iubire imposibila".

| DrageanElena a răspuns:

Sunt de parere ca noi le facem imposibile...ca asa ne e firea...si acum la o mica cearta ...repede ne grabim sa ne certam...si chiar se ajunge si la despartire...pentru ca toti suntem mai orgoliosi...nu mai lasam de la noi...nici parteneru de la el/ea.sau acum nu mai rezistam tentatiei din ziua de azi...si se ajunge tot la cearta... asta-i romania...

| iulya a răspuns:

Parerea mea e ca noi suntem cei care o fac imposibila... straight face

| alexxxya a răspuns:

Sunt si iubiri imposibile
dar si noi le facemhappy