| idontfeelgoodaround a întrebat:

Experiențe amuzante din viața ta personală, ia să auzim:

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

In Zarnesti, judetul Brasov, se afla piatra craiului, la poalele pietrei este o zona verde, frumoasa, numita "plaiul foii", pe unde umbla si ursii. Am mers cu prietenii, vrand sa ramanem cu masina, si cortul peste noapte, am ajuns dimineata, am pus gratarul, o muzica, sa fie zgomot, de unde, si-a facut aparitia "mos Martin", cu tot cu muzica noastra, cand a simtit mirosul de carne, a venit, greseala noastra a fost ca ne-am dus chiar la poale, unde trebuie evitata zona impadurita. Un prieten(mai retardat) cand vede ursu' face "lupii baaa", panica iti dai seama, am si ras am si fugit, dar ce facem, ramanem fara carne? Nu vai, aveam un gratar mic pe picioare, noroc ca are manere de lemn, si nu te frige, si da-i cu gratarul incins direct in masina pe scaunele din spate laughing, carnea sfaraia bine mersi, carbunii incinsi, noi intoxicati de fum cu tot cu geamurile deschise, soferul abia a nimierit sa bage cheia in contact. Am luat-o din loc, dar fiind camp facea masina stanga dreapta laughing, carne cazuta pe jos, pe noi, scaunele din fata negre cum s-au atins de gratar, masina mirosea a carne toata, a ramas acolo si suc, si apa, si bere, si carbuni, si o patura, ce sa te mai intorci, aia a fost laughing

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Într-o iarnă, în timpul liceului, m-am trezit mai târziu, căci nu am auzit alarma telefonului. Am știut că prima ora e compromisă, că nu mă voi putea prezenta. Am zis că vin de la a doua oră.
Ok. M-am îmbrăcat, m-am dus spre liceu, dar inca nu se sunase de pauza iar porțile erau încuiate. Am zis sa sar gardul, dar nu prea mă pricep. big grin
Am rugat doi bărbați care stăteau pe o banca la câțiva metrii distanță, să mă ajute. In tentativa lor de a o face, în timp ce urcam, ei mă țineau cu mâinile de fund. laughing

2. Venisem de la liceu, tot așa, iarna. M-am culcat câteva ore.
M-am trezit seara, pe la 19:00. Capie fiind după somn, nu am realizat că e seara și m-am trezit, mi-am făcut ghiozdanul și mă pregătesc să plec spre școală.
Ii zic tatei care se afla in camera lui că plec la școală. Se uită el la mine cruciș și îmi zice pe un ton grav: "E șapte seara." laughing