| Lexiiii a întrebat:

Explicati-mi si mie, de ce noi elevii trebuie sa invatam toate materiile si profesori predau doar una?

2 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Credeti ca un profesor de romana sa zicem, stie numai romana? eu nu cred, sigur are cunostinte minime si in matematica, biologie...etc, noua ni se preda la toate materiile pentru a sti cateceva din fiecare cand crestem, adica ne facem doctori, stim totul despre corpul uman, dar nu stim o iota de geografie/istorie sau altceva?, oricum noi cand crestem o sa ne amintim ce am invatat dar foarte putin, adica minimul, daca noua ni s-ar preda minimul, cand vom creste, nu vom mai sti deloc, asta e parerea meawinking

| BambiSd a răspuns:

Pentru ca si profesorii la randul lor au facut la fel happy.
Si pentru ca e bine sa ştii un pic din fiecare materie.