| Kolp a întrebat:

Explicati-mi si mie de jocul asta Barn Buddy... eu nu ma dau in vant dupa hi5 (cred ca mai am cont). Cum se joaca toate alea...am inteles ca sunt 500 de lvl

Cel care explica cel mai mult. Fundabig grin;-x

Răspuns Câştigător
| Dede_6776 a răspuns:

Salut, deci Barn Buddy este un joc in care tu ai o ferma virtuala, trebuie sa plantezi diferite legume, fructe si flori.Barn Buddy este acel joc care te tine mereu ocupat.Barn Buddy pe Hi5 te face un adevarat gradinar, din moment ce trebuie sa te ocupi de gradina virtuala. Ai nevoie sa uzi gradina, sa o dai cu ingrasamant, sa culegi plantele, sa le vinzi, iar mai apoi, sa cultivi din nou semintele. Ceea ce da frumusete jocului este faptul ca iti poti invita prietenii, care vor avea si ei, o gradina virtuala.Mai apoi, trebuie sa fii foarte atent, din moment ce legumele sau fructele se coc si pot fi chiar furate de cineva. Pentru a evita furtul produselor din gradina ai nevoie de un catel, care se obtine destul de greu.Toate aceste elemente pot naste adevarate dispute si isca o vie concurenta, astfel incat unii sa se trezeasca noaptea ca sa culeaga ceea ce au cultivat in gradina. Avem in cazul de fata, modalitatea perfecta de a imbina amuzamentul cu strategia in Barn Buddy. (spor la joc)

3 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna bb este un joc fte fainlove strucknu are 500 de levele acum nu mai are sf jocul

jocul s joaca asabatting eyelashessunt o gramada de legume, fructe, flori, animale, care ti le poti cumpara cu "coins" dar ti le poti cumpara si cu bani adevarati adica prin sms sau card, dar daca nu vrei sa le cumperi prin sms si card nu-i nici-o problema te poti juca si asa

sunt fte mt animale pe care la fel le poti cumpara in bani sau monede barn buddy si ele t ajuta sa iti creasca levelu

poti sa pui buruieni si gandaci la fermele vecinilor ca sa iti faca si ei levelu mai mare si ei pot sa iti puna tie la fel ca s aiti creasca levelu

poti s aiti cumperi un caine ca s aiti pazeasca ferma costa 1. 000 si ii pui mancare la fiecare 18 ore ca sa nu iti fure vecini plantele

si vecini tai au caine si nu poti sa le furi plantele doar daca nu au mancare la caine

este si un truc ca s afuri si cand au macare caini dar nu il stiu toti(nici eu)

cam atat:*

bafta

| Kolp explică:

Toate trei raspunsuri sunt perfecte.toate combinate dau raspunsul perfectlaughing. La restul data viitoare scuzesad

| Fαntαsy a răspuns:

Pai. trebuie sa plantezi tot felul de legume, fructe, sa-ti cumperi animale. si sa-ti decorezi(daca vrei ) ferma.

Iti cumperi o planta de la "shop", o gasesti jos in saculet, dai click pe ea si o pui pe un patratel de pamant liber.
planta va creste in cateva ore. cand va creste complet o vei vinde si vei lua bani pe ea.
cu banii iti cumperi tooot ce vrei. (alte plante, legume, flori) bineinteles ca vei scoate profit.

*daca ai 20 de vecini poti sa-ti cumperi caine si lumea nu mai fura de latine (o data ce ai vecini, invitandu-i la joc, si dupa ce planta a crescut complet altii pot fura de l atine si nu mai iei asa multi bani pe ea)

*poti sa le pui altora gandaci, buruieni si sa le uzi plantele cu pamant secetos.

*daca incerci sa furi de la cineva (dand click p eu anumit aplanta), care are caine, el te va musca si-ti va lua din bani.

happy