| uNKN0Wn a întrebat:

Explicati`mi si mie va rog.
Se stie care sunt mediile de admitere liceu 2011 acum?
Adica: Daca eu vreau sa merg la liceul,, X,, la profilul,, Y,, ...Se stie care este media minima cu care se intra? Sau intri sigur?

Răspuns Câştigător
| Armina_7903 a răspuns:

Nu exista o medie minima cu care sigur intri. Mediile alea sunt de fapt cele de anul trecut cu care s-a intrat. De exemplu, anul trecut la liceul X la profilul Y s-a intrat cu media 9, 65 sa zicem...si practic sunt doar orientative. Daca tu ai 9, 80 ii clar ca intri, daca ai 9, 50 totul depinde de mediile copiilor de anul asta. Dar nu pierzi nimic daca pui mai multe optiuni pe lista. So... oricat de mica ar fi posibilitatea sa intri la un liceu, pune-l tongue

Ca raspuns la intrebare, trebuie sa cauti mediile de anul trecut happy sau sa astepti sa va dea foile la scoala sau sa vina licee pe rand sa isi faca reclama, asa a fost la noi tongue

1 răspuns:
| bogdann_5367 a răspuns:

Nu, totul depinde de cat de multi vor sa mearga la liceul x si profilul y si din cati s-au inscris acolo intra cei cu mediile cele mai mari.