| Anonim125752 a întrebat:

Fac 16 ani curând, în urmă cu 2 ani m-am lăsat de școală în clasa a-7 din cauza unor probleme (nu le pot spune) și vreau să vă întreb dacă mă pot reapuca de școală, și chiar să termin un liceu

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te, chiar este obligatoriu sa termini 10 clase, fiindca parintii tai pot plati amenda sau chiar face puscarie, daca nu mergi la scoala.

Exista un program special prin care poti recupera clasa VII si VIII-a, intr-un singur an, numit: "A doua sansa", care ruleaza in una din scolile din orasul tau, dar asta poti afla numai la inspectorasul Scolar din Judetul tau, unde te poti inscrie.
Apoi te poti inscrie la liceu...dar asta dupa ce termini acel an scolar, de generala, comasat 2 ani intr-un an.

https://www.primariabuftea.ro/......oua-sansa/

Succes!

| suntdoarunom10 a răspuns:

BUNĂ! Îți recomand să te duci la școala la care vrei să te reapuci și întreabă dacă sunt șanse să te reapuci de școală și bineînțeles te poți duce la un liceu după ce ai primit răspunsul pozitiv de la cei de la secretariat, te poți interesa și să întrebi mai multe detalii!
NUMAI BINE! SPER SĂ TE REAPUCI, NU TE LĂSA DE ȘCOALĂ ȘI SĂ AI BAFTĂ LA TOT!