| andreea47 a întrebat:

Fac la scoala un proiect despre opera literara bubico de i l caragiale si am nevoie de idei creative. repede! vrem sa facem cel mai tare proiec! dau funda!

1 răspuns:
| george5mh a răspuns:

Pai insista pe obsesia babei spre un caine idiot! Ajuta colegii sa vada ca I. L. Caragiale este cel mai mare dramaturg pentru felul in care critica societatea. In aceasta opera critica absurditatea batranei. Ea il pune mai presus viata cainelui decat pe a sa. E si mai comic atunci cand Caragiale arunca potaia pe geam! Baba farce stop cardiac atunci cand afla ca potaia nu mai e! Caragiale, intr-un moment de slabiciune, comite o fapta care va schimba viata doamnei.(P.S. am doar 13 ani FUNDA)