| sokey a întrebat:

Fac parte dintr-o organizatie de voluntariat si as avea nevoie de idei de proiecte de voluntariat. Se poate? Dar nu vreau banalitati gen: a imparti flori pe strada. Idei putin gandite.

Răspuns Câştigător
| GgAnett a răspuns:

Incercati sa organizati o strangere de fonduri pentru case de copii, sau anumiti copii cu dizabilitati. Organiza-ti de exemplu un bal caritabil, cautati sponsori, cereti pret de intrare, faceti publlicitate grea, si multa inainte de bal, prezentati-va ideea, mai stii? poate o sa vina lume si o sa faca donatii de haine sau asa mai departe si in timpul balului, si poate reusesti sa faci din asta o gala anuala a donatiilor. pe langa acestea poti colabora cu anumite firme care stocul pe cale sa il dea afara din magazine cand schimba colectia sa o doneze copiilor sau caselor de batrani. daca sunt trupe locale in zona in care traiesti organizati conerte, spectacole, poate ai o trupa de teatru la scoala unde esti, faceti piese de teatru pentru copii. de ziua copilului, ma rog, inainte puteti organiza o strangere de fonduri intr-un fel sau altul, bani care ii puteti folosi de 1 iunie pentru ceva anume. think big. sper ca te-am ajutat